تبلیغات
محفل ادبی گلستان|ادبیات و روانشناسی - هیدروتراپی و آب درمانی - درمان امراض به وسیله آب و فواید

محفل ادبی گلستان|ادبیات و روانشناسی

ادبیات روانشناسی

نوشته های تازه

تنهایی دره یا قله ، فرامرز فرحمهر

من تنهاتر از آن بودم که تنهایی را حس کنم، تنهایی مانند شبحی همراهم بود، گاهی با شیطنت های کودکانه به شانه ام می زد و پشت درخت های انار پنهان می شد! و گاهی کفش هایم را هم پنهان می کرد تا از خانه بیرون نروم و کنارش

تنهایی ، فرامرز فرحمهر

بمانم ، من تنهاتر از آن بودم که تنهایی را درک کنم! به مرغ هایم غذا می دادم، با سگ هایم حرف می زدم و گربه هایم را به آغوش می کشیدم، با توپ پلاستیکی دولایه ام، به دیوار شوت می زدم و با چرخم، تمام سر پایینی های محل را، طی می کردم و می خوردم زمین، پوست پاهایم می رفت تنهایی بغلم

ادامه ...
گفتگو با آدمی درونی ، پونه مقیمی

اگر میتوانستم تو را از غمها دور نگه میداشتم و کاری میکردم که هیچگاه اشک از چشمانت سرازیر نشود مگر برای خنده های بدون وقفه، اگر میتوانستم تو را از سختی ها دور نگه میداشتم و دنیا را همیشه به کامت میگرداندم ، اگر میتوانستم کاری میکردم

اگر میتوانستم ، پونه مقیمی

که هیچگاه ناامید نشوی، اگر میتوانیتم خیلی کارها برایت میکردم، اما نمیتوانم. من نمیتوانم دنیا و قوانین دنیا را تغییر دهم، نمیتوانم کاری کنم که پیر نشوی، که طرد نشوی، که اشتباه نکنی که آسیب نبینی! من هیچگاه نمیتوانم، شبیه یک احمق با تو برخورد کنم و به تو بگویم همه چیز درست میشود من نمیتوانم

ادامه ...
جنگ یا پذیرش، خودتان انتخاب کنید

ما به دنیا نیامده ایم که با آدم ها در رابطه هایمان بجنگیم، ما به دنیا آمده ایم که آدم ها را با تمام نقض هایشان بپذیریم! دنیا محل جنگ نیست، محل پذیرش است! پذیرش تفاوت ها و نقص ها! و گاهی این پذیرش انقدر سخت میشود که بسیاری از آدم

جنگ یا پذیرش

ها ترجیح میدهند بجنگند، تا مجبور به تحمل پذیرش نشوند. به هر حال در بسیاری از ما خشمگین بودن راحت ترین راه حل است، چون در خشم خیلی لازم نیست چیزی را بپذیریم و در حمله کردن خیلی لازم نیست منطقی به نظر برسیم ، تکرار میکنم، چون در خشم خیلی لازم نیست چیزی را بپذیریم

ادامه ...

هیدروتراپی و آب درمانی
آب درمانی، هیدروتراپی
آب درمانی، هیدروتراپی یعنی درمان امراض به وسیله آب.
از زمانی که به یاد میاید، هم قبایل بدوی و هم ملل متمدن آب را برای درمان به کار میگرفتند ،حتی حیوانات وحشی و اهلی دریافته اند، زمانی که بیمار میشوند، باید آب بیاشامند.
مصرف صحیح آب نه تنها تندرستی ما را حفظ میکند، بلکه در صورت از دست رفتن تندرستی یا بروز اختلال در آن از طریق پاک سازی مواد زاید از بدن ، آن را باز میگرداند.

چهار چوب نظری آب درمانی
نظریه اساسی و اصول هیدروپاتی را میتوان به این صورت تشریح کرد : ناخالصی های بدن، علت تمام بیماری هاست.
درد، آوای طبیعت است که به مغز هشدار میدهد که پناهگاه عضو ، مورد تهاجم دشمن قرار گرفته است و برای دفع میهمان ناخوانده یاری میطلبد.
داروهای شیمیایی زهرآگین در چنین مواردی صرفا بیماری را کنترل میکنند ولی نمیتوانند علت را مرتفع سازند و متعاقبا صدمات شدید تری عارض میکنند.
طبیعت درمان دهنده بزرگیست بنابراین تمهیدات ما در گرو همکاری با طبیعت در پاکسازی زواید از طریق مصرف داخلی و خارجی آب است که سالم ترین ، مطمئن ترین و بی آزارترین پاک کننده است.
بدن انسان سالم بیش از 60 درصد آب دارد که درجه حرارت آن 37 درجه سانتیگراد است.
بدن روزانه مقداری آب از طریق پوست،شش ها،کلیه ها و روده ها دفع میکند و برای اینکه در تندرستی باقی بماند، باید مقداری آب خالص را از راه غذا و آشامیدنی به بدن برسانیم.
برای آنکه تندرستی را حفظ کنیم، همیشه باید غریزه طبیعی را به منزله راهنما قرار دهیم.
علت اولیه تمام بیماری ها، باقی ماندن مواد مرضی در سیستم بدنی است و باکتری ها ازاین مواد زاید تغذیه میکنند.
هیچ گونه باکتری در خون خالص اکسیژن دار و در مکانی که این مواد زاید یافت نمیشوند، نمیتواند رشد کند.
بیماری های مزمن در اثر تجمع این مواد مرضی در بعضی از مناطق بدن که بنا به دلایلی ضعیف تر از بقیه اعضا در دفع مواد زاید است مانند ریه ، کبد یا کلیه به وجود می آیند که این مواد زاید سبب تضعیف و تخریب عضو گرفتار میشوند.
تمهیدات ما در علاج بیماری حاد یا مزمن باید کمک به طبیعت در خروج مواد زاید از بدن باشد که عملکرد اعضا را مختل میکند.
این کار نباید با سموم یا تزریق مواد بیگانه در سیستم باشد که حالت بیماری را مشکل تر میسازد، پس آنگاه طبیعت با ناخالصی ها می ستیزد و موادی که برای بدن لازم نیست از بدن دفع میکند.

ما به وسیله  آب می توانیم
» هضم غذا را در بدن خود بهبود بخشیم.
» اجابت مزاج خود را فعال سازیم.
» جریان ادرار را منظم کنیم.
» پوست را پاک کنیم و منافذ را برای تعریق باز نگه داریم.
» تعریق را کم کنیم ، وقتی که بیشتر از حد باشد.
» خواب طبیعی و سالم داشته باشیم.
» درجه حرارت را به هنگام تب کم کنیم.
» درجه حرارت را در شرایط لرز زیاد کنیم.
» جریان خون را تسریع نماییم.
» التهاب و احتقان را در هر جای بدن کاهش دهیم.
» از چرکی شدن هر قسمت ملتهب جلوگیری کنیم.
» در هنگام بیماری تشنگی را مرتفع سازیم.
» تمام ضایعات از قبیل زخم، بریدگی، سقوط، شکستگی ها، سوختگی ها و ... را ترمیم کنیم.
» درد را به شیوه ای طبیعی، بدون داشتن اثرات ناگوار شایع داروهای سمی آرام کنیم.
» به طبیعت در ریشه کن ساختن ناخالصی ها، سموم و ... از بدن کمک برسانیم.
» آسیب های کبد، یرقان، سنگ صفرا، یبوست، قولنج، کهیر، چاقی و بیماری های تحلیل برنده را شفا بخشیم.
» اختلال در آشامیدن، تپش قلب، روماتیسم، نقرس، ضعف جنسی و ... را بهبود نماییم.
» بیماری هایی از قبیل گال، کورک و دمل، کیست سرطان، زخم های خورنده، خنازیر، لوپوس، سل، جذام و ... را التیام دهیم.
» از افراد ضعیف و خسته مراقبت کنیم و آنها را با طراوت و سرپا نگه داریم.

آب درمانی با انواع درجه های آب
در این روش میتوانید با استفاده از آب بسیار سرد تا آب بسیار گرم نتایج بسیار خوبی در افزایش سطح سلامت بدن و درمان انواع بیماری های روحی و جسمی بگیرید .

طبقه بندی آب از نظر درجه حرارت
1) آب خنك تر از دمای بدن ، زیر ۳۷ درجه ، اثر برانگیزنده ، خنک کننده و محرک دارد.
2) آب گرم تر از بدن ، بالای ۳۷ درجه ، تقویت کننده ، نیرو بخش و قدرت آفرین است.
3) آبی که داغ است آرامش به وجود می آورد و دردها را مرتفع میسازد، ولی ایجاد خستگی مفرط مینماید.
4) آبی که اندکی از درجه حرارت بدن پایین تر است، یعنی آب ولرم  ، 27 تا 3۵ درجه همیشه سودمند است و برای مصارف عمومی مناسب است.

موارد احتیاط آب درمانی
آب های خنک تر را برای مدت زمان كوتاهتری باید به کار برد و وقتیکه بدن خشک میشود نباید آب سرد را به مصرف داخلی رساند.
در کم خونی ها، درجه حرارت پایین و در خلال عادات ماهانه در افراد حساس ، آب درمانی توصیه نمی شود.
آب گرم را نباید در افراد ناتوان که احساس کوفتگی میکنند یا مستعد غش و ضعف هستند یا آنهایی که مستعد گرمازدگی میباشند و یا در سکته به مصارف داخلی و خارجی بدن رساند.
آب ولرم، نه سرد و نه گرم، در درمان اغلب بیماری ها موثر است به شرط آنکه توسط پزشکی مجرب در زمینه آب درمانی تجویز شده باشد.
آب دارای مواد معدنی اولیه و ناخالصی یا آغشته به رادیوم و ... را نباید برای مصارف آشامیدنی به کار برد.

درمان بیماری ها با نوشیدن آب
در این روش درمان، به بدن اجازه داده میشود تا با اجرای مكانیسم از پایین به بالا، خود را مانند روزی كه متولد شده بازسازی و از همه‌ بیماری ها و نارسایی ها پاكسازی نماید، در حالت عادی مكانیسم بدن از بالا به پایین است یعنی:
» از راه دهان خوراك دریافت می كند
» مواد سودمند را جدا می كند
» چربی ها و یا قند اضافه و برخی دیگر از مواد زائد را در جاهای خالی بدن مانند پیرامون شكم، زیر پوست سر و پیرامون قلب ذخیره می كند
» دیگر مواد زائد را از راه روده‌ دفع میكند
اما در مكانیسم از پایین به بالا چون بدن جز آب چیزی دریافت نمیكند برای تأمین انرژی و برای زنده ماندن خود را بررسی و ذخیره‌های سودمند و ناسودمند را برای مصرف فراخوانی میكند.
آنچه سودمند بداند میسوزاند و آنچه زیان‌آور بداند از راه دهان به صورت خلط بیرون میریزد و به همین دلیل آب دهان بیمار به صورت چسبناك و كشدار میشود كه بایستی بیرون ریخته شود.
در این روش، از یك سو غذای كافی برای ادامه‌ زندگی میكرب ها، باكتریها و یا سلولهای سرطانی به آنها نمبرسد و از سوی دیگر بدن برای زنده ماندن با تمام توان هر چه را در جای جای خود پیدا كند به عنوان غذا شناسایی میكند.
در این حالت هیچ میكرب ، باكتری و یا سلول سرطانی تاب مقاومت در برابر بدن را ندارد.

پرسش: بیماریهای ویروسی چگونه با این روش درمان میشود در حالی كه ویروسها از غذایی كه به بدن داده میشود استفاده نمی كنند پس چگونه میتوان با قطع غذا از بدن و تنها نوشیدن آب، بیماریهای ویروسی مانند: ایدز، سل و ... را درمان كرد؟

پاسخ : بدن در دوره‌ آب‌درمانی هیچ میكرب ، ویروس ، باكتری و یا سلول سرطانی را نمیكشد و دلیل آن هم این است كه بیمار تب نمی كند و هیچ جای بدن نیز عفونت نمیکند؛ بلكه بدن با نیروی فوق‌العاده‌ای كه هنوز برای دانش پزشكی ناشناخته است هر گونه میكرب ، باكتری ، ویروس و یا سلول سرطانی را از سوراخ بسیار ریزی كه در انتهای زبان است به صورت خلط بیرون میریزد.
این روش درمان برای افراد بالای 5 سال سو‌دمند است؛ البته برای آنان كه زیر 18 سال دارند فقط دوره‌های 3 تا 6 روز توصیه میشود.
كسی كه میخواهد برای نخستین بار آب‌درمانی كند، چنانچه به خود اطمینان ندارد كه توانایی انجام آن را دارد یا خیر، میتواند از 1 - 5 یا تا 12 روز آب‌درمانی كند.
در این مدت هرگاه توانایی ادامه نداشت و از انجام كارهای روزانه باز میماند برنامه را قطع مینماید سپس به تعداد روزهای آب‌درمانی، استراحت می كند و بار دیگر آغاز می كند و چون اندكی از جسمش پاكسازی شده، توانایی بیشتری دارد ، از این رو، این بار دو برابر روزهای پیش، آب‌درمانی میكند.
چنانچه در این دوره نیز باز هم توانایی ادامه نداشت ، آن را قطع و سه برابر روزهای آب‌درمانی استراحت میكند سپس برای سومین بار آغاز و هر كس كه باشد میتواند آن را به پایان ببرد.
در این روش، شخص تا چهل شبانه‌روز جز آب و چای چیز دیگری نمیخورد.
در این مدت، بدن انسان خود را بررسی میكند و آنچه برایش سودمند است نگه میدارد و از آن استفاده می‌كند و آنچه برایش زیان دارد، به صورت خلط، از راه دهان بیرون میكند و نشان پاكسازی شدن خود از همه‌ بیماریها را به صورت سرخ شدن سراسر زبان نشان میدهد.
در چنین حالتی، بدن مانند روزی است كه متولد شده است؛ زیرا اگر به زبان نوزادی كه تازه متولد شده نگاه كنید، میبینید كاملا قرمز است.
بیمار یك روز پیش از آغاز آب‌درمانی آزمایش خون و ادار میدهد و یك روز پس از پایان دوره نیز آن را تكرار می‌كند تا اثرات این روش درمان را بر بدن خود ببیند.
کسانی که شوره سر یا ریزش مو دارند از روز دهم آب درمانی شوره‌ آنان از بین میرود و ریزش مو متوقف میشود.
چربی موی کسانی هم که دارای موهای چرب هستند از بین میرود و اگر شخص دوره را به پایان برساند، هرگز موی چرب، شوره و یا ریزش مو نخواهد داشت.
برای کسانی که سنشان زیر 50 سال است و بخشی از موهای خود را از دست داده‌اند، پس از پایان دوره، ممكن است موهای تازه بروید.

روش انجام آب درمانی
» پیش از آغاز، شخص خانواده‌ خود را از كاری كه می‌خواهد انجام دهد و مزایای آن آگاه میكند تا هم در مدت دوره از سوی آنها سرزنش نشود و هم این كه چنانچه در مدت دوره برای او مشكلی پیش آمد، افراد خانواده بدانند كه چه باید بكنند.
» از 3 روز پیش از آغاز ، هر بامداد پیش از صبحانه و شب پیش از خواب ، 2 قاشق غذاخوری خاكشیر و یك قاشق مرباخوری عسل را در یك لیوان آب گرم حل كرده و مینوشد و یك روز پیش از آغاز نیز ناهار و شام فقط سوپ و یا مانند آن میخورد.
» اگر كسی كه میخواهد آب‌درمانی كند دارای بیماریهای خطرناكی مانند سرطان، هپاتیت و یا ایدز است و محدودیت زمانی دارد مثلاً بیشتر از دو یا سه ماه زنده نیست، میبایست 40 روز را پی در پی آب‌درمانی كند .
چنانچه شخص عادی است و فرصت دارد، برای این كه بتواند 40 روز را بدون غذا با موفقیت سپری كند، بهتر است اول 5 روز آب‌درمانی كند و سپس 15 روز غذا بخورد و پس از آن 7 روز آب درمانی کند و 21 روز غذا بخورد و در پایان، 10 روز آب درمانی کند و یك ماه غذا بخورد و پس از آن به آسانی میتواند 40 روز آب‌درمانی كند.
» برای این كه با آغاز آب درمانی و قطع غذا از معده، مدفوع متوقف شده در اعماق روده‌ها جسم را مسموم نكند و باعث سرگیجه و سردرد نشود، شخص در شب سوم كه طبق بند 2 رفتار كرده است، 4 ساعت پس از خوردن سوپ 60 سی‌سی روغن كرچك میخورد تا آنچه در روده‌ها باقی مانده، بیرون رانده شود.
چنانچه خوردن روغن كرچك دشوار باشد، میتواند به جای آن، از دم كرده‌ی گیاه سِنا و گل سرخ به انداره‌ی 2 لیوان و یا قرص سیلاکس ۲ - ۳ عدد استفاده كند.

هیدروتراپی
در این روش درمانی عضو یا اعضایی كه به خاطر نداشتن عصب و عضله در خشكی حركت ندارند به دلیل سبك شدن بدن در آب، این اعضاء توسط عضلاتی كه اعصاب دارند به حركت در می آیند.
جریان خون عضو فلج زیاد شده و تغذیه آن بهتر میشود و از تحلیل رفتن عضلات نیمه فلج جلوگیری می شود .
از اثرات مستقیم آب درمانی ایجاد روحیه نشاط و شادابی و سرزندگی و جلوگیری از عوارضی همچون خمودگی و گوشه نشینی و ركود است كه منجر به افسردگی ها و ناراحتی های روحی و روانی میگردد.
اسپاسم یا گرفتگی عضلات یكی از معضلات بیماران نخاعی است آب تا حد بسیار زیادی اسپاسم را كم میكند به خصوص اگر این آب گرم باشد .
اثرات گرما نیز به حركت در آب اضافه شده و تاثیر بسزایی در كاهش اسپاسم میگذارد.
افزایش گردش خون و گرم شدن نواحی دردناك روی دریچه درد در شاخ نخاع اثر گذاشته و از شدت درد میكاهد.
حركت در آب و آب درمانی اثرات غیر مستقیم بسیاری دارد كه میتوان به آن موارد اشاره كرد :
از بین بردن محدودیت حركت در مفاصلی كه فلج و یا نیمه فلج هستند ، جلوگیری از پوكی استخوان ، عدم تغییر در ستون فقرات به علت استفاده بیش از حد از ویلچر زیرا در آب ستون فقرات به حالت كشیده در می آید و حركت دست ها در آب به تقویت عضلات ناحیه پشت كمك كرده و از ایجاد اسكلیوز جلوگیری مینماید.
این ورزش با ایجاد افزایش گردش خون در ناحیه كلیه ها و مثانه از رسوب مواد معدنی به شكل سنگ در كلیه ها و مجاری ادرار جلوگیری نموده و تخلیه بهتر مثانه را سبب می شود.
حركت در آب حجم تنفسی ریه را بالا برده و از تجمع ترشح و خلط در ریه و ایجاد عفونت در آن جلوگیری كرده و با تنفس بهتر، سلامت بیشتر ریه ها را تضمین می نماید.
آب به دلیل برخی خواص فیزیكی نظیر چسبندگی ، شناوری ، فشار و غلظت اثرات بسیار مفیدی در انجام حركات ورزشی دارد و از این خواص در دستگاه های هیدروتراپی استفاده میشود.
در هیدروتراپی عمومی از استخر یا وان های پروانه ای شكل استفاده میگردد در حالیكه در هیدروتراپی موضعی از وانهای كوچك و یا وان گردابی استفاده می شود.
برخی از دستگاه های آب درمانی به گونه ای طراحی شده اند كه میتوانند آب را با فشار زیاد به اندام ها بپاشند و یا حالت گردابی در آب ایجاد نمایند .
در این حال علاوه بر استفاده از اثرات حرارتی آب ، از اثرات میكانیكی آن نیز بهره برد و حالت گردابی آب همچون ماساژ عمل میكند و از طریق تحریك اعصاب سبب تسكین دردهای موضعی و بهبود گردش خون میشود.

آب درمانی با آب های معدنی
در آب درمانی ، دمای آب ، مدت استفاده از آب و تعداد جلسات درمانی متناسب با شدت بیماری و شرایط جسمی و روانی بیمار تنظیم میشود.
استفاده از آب های معدنی طرفداران زیادی در سراسر جهان پیدا كرده است و در ایران نیز به دلیل وجود چشمه های فراوان آب گرم بسیاری از بیماران از این گونه حمام ها برای درمان دردهای خود استفاده می كنند

بطور خلاصه می توان گفت كه حركت در آب می تواند فواید زیر را داشته باشد
» جلوگیری از تحلیل رفتن عضلات و تقویت عضلات
» رفع محدودیت حركتی و یا پیشگیری از آن
» جلوگیری از پوكی استخوان
» پیشگیری از ایجاد انحراف در ستون فقرات
» ایجاد روحیه نشاط و شادابی
» پیشگیری از رسوب سنگ در كلیه ها و مجاری ادرار
» كاركرد بهتر كلیه ها
» افزایش حجم تنفسی و كاركرد بهتر ریه ها
» كاهش اسپاسم و كاهش درد
» افزایش حركت روده ها و جلوگیری از یبوست
» ایجاد روحیه اعتماد به نفس
» ارتقاء بهداشت پوست و مو و جلوگیری از ایجاد زخم فشاری  و...


مراقبه و مدیتیشن

  • ارسال شده توسط: مدیریت
  • ارسال شده در تاریخ: پنجشنبه 9 خرداد 1392
دسته: شناخت+و+مراقبه

برچسب ها: مراقبه و مدیتیشن,
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
قوانین ازسال نظر
در زمینه‌ی انتشار نظرات ، رعایت چند مورد ضروری است:
1 - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2 - مدیریت مجاز است نظرات تبلیغاتی را بدون ذکر دلیل حذف نماید .
3 - نظرات حاوی درخواست تبادل لینک و بنر و سوالات شخصی پاسخ داده نمی شود .
4 - نظرات حاوی مطالب کذب ، توهین یا بی‌ احترامی منتشر نمی شود .
5 - نظرات پس از تأیید مدیر کل منتشر می‌شود.
6 - مسئولیت آثار منتشر شده با مولفان می باشد اگر با پستی مخالف بودید با ما بحث نکنید.
امیر گفته :
موندم همه دلشان به حال بچّه های خیابانی، گل فروش ها، فال فروش ها و ... می سوزد امّا هیچ کس کاری برای آن ها نمی کند. دلسوزی خشک و خالی، اشک های این بچّه ها را پاک نخواهد کرد. وبلاگ پرمایه ای دارید.
پاسخ نگار : حقیقتُ گفتی امیر جان حرف زدن آسونه و تنها کاریه که ماها راحت انجام می دیم مرسی
مربوط به مطلب:شعر کودک گل فروش
میثم استوار گفته :
سلام . اول چند تا غلط های املایی رو بگم بعدش ..... کارتن . کزت . ممنون اگه تصحیح کنی . فکر کردن خوبه و گفتن زیبا تر ولی حرفی رو که بزنی و عمل نکنی . شعار میشه و این حرف زدن ها جالب نیست . از خودت شروع کن ببین تو چیکار کردی ؟ خودم رو میگم ی گوشه نشستم و کاری ندارم به هیچی ولی تو که حرف میزنی . مسیول هستی که انجام بدی ..... . بچه ها همه در یک تاریخ و زمان هستند و هیچ تفاوتی ندارند این ما هستیم که همه را تقسیم می کنیم .
پاسخ آناهیتا مقیمیان : سلام از غلط املایی هات ممنون بله هر کسی حرفی می زنه باید بهش عمل کنه . از اینکه گفتی بچه ها در یک تاریخ و زمان هستند منظورتُ نفهمیدم.خودتونو می گین یا کودکان مثلا دهه 70 یا 80 اگر فکرمی کنی کودکان مثل هم هستند که سخت در اشتباهی. شرایط جامعه روی تربیت کودکان اثر زیادی دارد . که یکیش همین کتاب و کارتن ها و فقر و مشکلات اجتماعی و غیره. حتی روی مذهبی بودن یا نبودنشان و روی تفکرواعتقاداتشان و حتی می تواند روی هوش استعداد هم تاثیر گذار باشد. مثلا در دورانهایی از تاریخ را که بررسی کنی بر اساس تغیرات جغرافیایی قد هوش استعداد ها گرایش اقشار اندیشمند به سبک و سیاقی خاص و هر چه که فکر کنی تاثیر گذار بوده است. در مورد این نوشته هم منظور به اشخاص خاصی نبوده و نخواستم بدی یا خوبی قشری را شخصی رابگم.فقط قیاس دو دهه زمانی از لحاظ کارتن ها بوده است.
مربوط به مطلب:مفاهیم کارتن های قدیمی
امیر نقی نژاد گفته :
کلاغه به خونه ش برسه یا بین راه سقط بشه و رسیدنی تو کارش نباشه، مهم نیست. مهم قصّه ای ست که برامون نوشتن. قصّه ای با اوّل و آخر نامعلوم. قصّه ای گنگ و به هم ریخته. تو رو خدا کلاغ ملاغا رو بی خیال شین، مارو از این قصّه ی بی سروته زندگی خلاص کنین
پاسخ نگار : جالب نوشتی امیر جان.بسیار عالی. دقیقا همینه قصه بی سر و تهی که اگه همه کلاغا هم به خونشون برسن پایانی نداره
مربوط به مطلب:قصه من هم به سر رسید
مطالب پونه مقیمی
پونه مقیمی

ابر برچسب ها

متن زیبا برای زندگی   دلنوشته های زیبا   طالع بینی   علی نیاکوئی لنگرودی   شعرهای سپید   عاشقانه های زیبا   هاوانا بیروت آبادان   اشعار فروغ فرخزاد   تنهایی   متن ترانه های فارسی   عشق   بهترین شعرهای عاشقانه   متن های فوق العاده زیبای ادبی   شعر عاشقانه زیبا   متن خاص و ناب   متن های خودکاوی   پونه مقیمی   متن ترانه های خوانندگان   غزل معاصر   متن ترانه های قدیمی   اشعار جدید   عاشقانه ترین شعرها   متن های پر محتوا   اشعار شاهنامه   خودشناسی   زندگی   عارفانه ترین جملات   غزلیات حافظ   روانشناسی رنگ ها   داستان های کوتاه   جملات زیبا   اشعار عاشقانه   شعرهای معاصر   جملات فلسفی و عرفانی   شعر زیبا   عارفانه های زیبا   روانشناسی   روانشناسی رابطه ها   متن های عارفانه   متن ترانه های داریوش   اشعار سهراب سپهری   کتاب هوای تازه   احمد شاملو   فرامرز فرحمهر   googoosh   عارفان بزرگ   شعر   متن های عاشقانه   شعر فوق العاده زیبا   متن پر معنی جدید