محفل ادبی گلستان|ادبیات و روانشناسی

ادبیات روانشناسی

نوشته های تازه

تنهایی دره یا قله ، فرامرز فرحمهر

من تنهاتر از آن بودم که تنهایی را حس کنم، تنهایی مانند شبحی همراهم بود، گاهی با شیطنت های کودکانه به شانه ام می زد و پشت درخت های انار پنهان می شد! و گاهی کفش هایم را هم پنهان می کرد تا از خانه بیرون نروم و کنارش

تنهایی ، فرامرز فرحمهر

بمانم ، من تنهاتر از آن بودم که تنهایی را درک کنم! به مرغ هایم غذا می دادم، با سگ هایم حرف می زدم و گربه هایم را به آغوش می کشیدم، با توپ پلاستیکی دولایه ام، به دیوار شوت می زدم و با چرخم، تمام سر پایینی های محل را، طی می کردم و می خوردم زمین، پوست پاهایم می رفت تنهایی بغلم

ادامه ...
گفتگو با آدمی درونی ، پونه مقیمی

اگر میتوانستم تو را از غمها دور نگه میداشتم و کاری میکردم که هیچگاه اشک از چشمانت سرازیر نشود مگر برای خنده های بدون وقفه، اگر میتوانستم تو را از سختی ها دور نگه میداشتم و دنیا را همیشه به کامت میگرداندم ، اگر میتوانستم کاری میکردم

اگر میتوانستم ، پونه مقیمی

که هیچگاه ناامید نشوی، اگر میتوانیتم خیلی کارها برایت میکردم، اما نمیتوانم. من نمیتوانم دنیا و قوانین دنیا را تغییر دهم، نمیتوانم کاری کنم که پیر نشوی، که طرد نشوی، که اشتباه نکنی که آسیب نبینی! من هیچگاه نمیتوانم، شبیه یک احمق با تو برخورد کنم و به تو بگویم همه چیز درست میشود من نمیتوانم

ادامه ...
جنگ یا پذیرش، خودتان انتخاب کنید

ما به دنیا نیامده ایم که با آدم ها در رابطه هایمان بجنگیم، ما به دنیا آمده ایم که آدم ها را با تمام نقض هایشان بپذیریم! دنیا محل جنگ نیست، محل پذیرش است! پذیرش تفاوت ها و نقص ها! و گاهی این پذیرش انقدر سخت میشود که بسیاری از آدم

جنگ یا پذیرش

ها ترجیح میدهند بجنگند، تا مجبور به تحمل پذیرش نشوند. به هر حال در بسیاری از ما خشمگین بودن راحت ترین راه حل است، چون در خشم خیلی لازم نیست چیزی را بپذیریم و در حمله کردن خیلی لازم نیست منطقی به نظر برسیم ، تکرار میکنم، چون در خشم خیلی لازم نیست چیزی را بپذیریم

ادامه ...

حمام درمانی
حمام های گیاهی
یک و نیم مشت از ریشه تازه یا خشک شده و برگ های بابا آدم را در یک لیتر آب گرم ریخته تا محلول شست و شو تهیه گردد ؛ با این محلول روزانه دو تا سه بار حمام پوست میگیرند.    
بسیاری از گیاهان برای پوست مفید بوده و ازآنها در حمام استفاده میشود و بهترین گیاه از این نوع گیاهان، گل بابونه است که ازتازه یا خشک آن میتوان استفاده کرد ؛ خاصیت های بابونه زیاد است و باعث لطافت پوست شده و همچنین از آن محافظت میکند و در ضمن موهای بدن را نیز بسیار روشن میکند.

حمام های عطر آگین
که در آن از گل ها و گیاهان معطر مانند گل سرخ ، بهار نارنج ، یاسمن ، سنبل ، نعناع و ... استفاده می شود.

حمام های شفابخش
که به عنوان درمان کننده هم می توان از آن ها استفاده کرد و دارای ویتامین های فراوان می باشند و درسالم سازی پوست بسیار موثر بوده مانند: زیرفون و نعناع.

حمام های تقویت کننده
که از روغن های گیاهی و مقداری آب، تشکیل شده اند و در تقویت پوست و سلامت و شادابی آن بسیار موثر میباشد ؛ مانند روغن بادام ، روغن آفتابگردان ، روغن دانه کتان و ...

حمام های درمانی
این نوع حمام ها برای سلامت و شادابی ، در انواع مختلف میباشد که برای این گونه حمام ها باید مقداری مناسب و متناسب از گیاهان مورد نظر را در کیسه پارچه ای ریخته و در یک لیتر آب جوش برای ساعتی خیس نمایید .
سپس به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه با حرارت ملایم بجوشانید و دم کنید و از عصاره آن در حمام نیم تنه استفاده کنید و نیز آب وان باید داغ مناسب باشد .
قابل ذکر است که چنانچه در موقع حمام از کیسه محتوی دارو بعنوان کمپرس بر روی مواضع مورد نظر استفاده شود اثرات مفیدتری در بر خواهد داشت.

حمام شیر
این حمام " ژرژ ساند" نویسنده فرانسوی است که پوست لطیف و سالمی داشته است و تنها عامل این سلامتی و جوانی را در حمامی که مینموده میدانسته است.

برای آماده کردن این حمام به مواد زیر نیازمندید:
ابتدا ۱۰۰ گرم بی کربنات سدیم را با ، ۲۲۵ گرم نمک مخلوط و در یک لیتر آب حل نمایید سپس ۸۵ گرم عسل را در سه لیتر شیر بریزید و حل کنید و مواد بدست آمده را در وان بریزید و هم بزنید و به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه در وان استراحت کنید.

حمام توت فرنگی
این حمام مخصوص مادام تالین یکی از زیبارویان تاریخ بوده است و به طور کلی خانم های زیبا در آب توت فرنگی و تمشک حمام میکرده اند و سپس با شیر و اسانس گل آبکشی میکردند تا پوست بدنشان خوشبو و شاداب شود.

حمام آب دریا
آب دریا به دلیل داشتن املاح معدنی، بسیار مفید است اما همیشه در دسترس نیست پس بهترین راه این است که با افزودن املاح ویژه دریا به آب وان، برای خود، آب دریا درست کنید.
برای این کار ۲۲۵ گرم سولفات منیزیوم و ۵۰۰ گرم کلرید منیزیوم را به آب وان بیفزایید و برای این که خوشبو شود کمی اسانس نعناع یا اکالیپتوس به آن اضافه کنید .

حمام برای رفع خستگی ۱
دوش سرد و گرم به تناوب خستگی را از پوست میگیرد و این کار زمانی نتیجه بهتری خواهد داشت که زیر دوش آب گرم بایستید و با دوش دستی آب سرد به بدن بپاشید، به طوری که پوست دو درجه حرارت مختلف را یکجا دریافت و حس کند.
¤¤¤ یک مشت از گل و برگ پنیرک و یا برگ و ریشه و یا گل و ریشه آن را و یا بهتر یک مشت از مخلوط همه آنها را در یک لیتر آب جوش ریخته و از این محلول تهیه شده جهت رفع خستگی دست و پا و یا در حمام استفاده شود.
¤¤¤ مشتی از گیاه خشک شده دارواش را در یک لیتر آب ، جوشانیده و روزانه یکبار دست و پا را درون ان حمام میدهند.
¤¤¤ مایع مورد استفاده از پوست ساقه زالزالک تهیه میشود ؛ دو قسمت از پوست خرد شده را ، در یک لیتر آب میریزند و بعد از تهیه محلول دوبار در روز، جهت رفع خستگی از آن استفاده میکنند.

حمام برای ناراحتی های پوستی
مقدار نیم کیلو جو و نیم کیلو سبوس را درکیسه پارچه ای بریزید و در یک لیتر آب جوش، برای ساعتی خیس کنید و سپس به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه با حرارت ملایم بجوشانید و دم کنید و از عصاره آن در حمام نیم تنه استفاده کنید.
آب وان باید کاملا داغ ولی قابل تحمل باشد و قابل ذکر است که چنانچه در حمام از کیسه دارو بعنوان کمپرس بروی موضع استفاده شود مفیدتر خواهد بود.

حمام برای زخم های پوستی
جوشانده بومادران به صورت لوسیون و استفاده از این محلول به صورت حمام دست و پا یا به صورت کمپرس برای درمان زخم ها و ضدعفونی کردن آنها مفید است.

حمام برای تمیز کردن پوست های چرب
مواد تشکیل دهنده آن از این قرارند: بومادران، برگ لیمو، برگ گل شمعدانی که تمام انها را در یک لیتر آب گرم ریخته تا محلول شست و شو تهیه گردد و با این محلول روزانه حمام پوست میگیرند.

حمام برای پوست های حساس
یک و نیم مشت از ریشه تازه یا خشک شده و برگ های باباآدم را در یک لیتر آب گرم ریخته تا محلول شست و شو تهیه گردد و با این محلول روزانه حمام پوست میگیرند.

حمام برای تازه کردن پوست
مواد تشکیل دهنده آن از این قرارند: شکوفه پرتغال ، برگ های گل رز ، گلبرگ های رز و مادگی آن و پوست درخت بید که انها را در یک لیتر آب گرم ریخته تا محلول شست و شو تهیه گردد و با این محلول روزانه حمام پوست میگیرند.

حمام برای از بین بردن چین و چروک و نرم کردن پوست
مواد تشکیل دهنده آن از این قرارند: رازیانه ، گلبرگ، رز، گل آقطی، گل زیزفون که انها را در یک لیتر آب گرم ریخته تا محلول شست و شو تهیه گردد و با این محلول روزانه حمام پوست میگیرند.

حمام مرطوب کننده
مواد تشکیل دهنده آن از این قرارند: شکوفه پرتغال، برگ های گل رز، گلبرگ های رز و مادگی آن و پوست درخت بید که انها را در یک لیتر آب گرم ریخته تا محلول شست و شو تهیه گردد و با این محلول روزانه حمام پوست میگیرند.

حمام آرام کننده پوست
یک مشت از برگ ها و گل های بادام شیرین را همراه ۴۰ گرم از پوست میوه و ساقه گیاه در یک طشت پر از آب گرم ریخته و روزی ۲بار با این محلول حمام نمایید.

حمام آرامش دهنده
یک مشت گیاه تازه یا سه تا چهار مشت از گیاه خشک شاه تره را ، در یک لیتر آب بریزید و بعد از تهیه محلول، از آن در حمام نیم تنه روزی یکبار استفاده نمایید.

حمام آرام بخش
یک مشت کامل از میوه، برگ و ریشه انگور فرنگی قرمز را در یک لیتر آب بریزید ؛ حمام با این مایع یک یا دو بار در روز توصیه شده است.

حمام تقویت کننده و آرامش دهنده
یک مشت از گیاه مرزنجوش را در یک لیتر آب ریخته محلول حمام به دست می آید ؛ حمام با این مایع یک بار در روز توصیه میشود.

حمام برای تقویت پوست
دو تا سه مشت از آویشن را در ۱ لیتر آب بجوشانید و از این محلول جهت حمام دست و پا استفاده کنید.

حمام مقوی برای تقویت و خوشبو شدن پوست
جوشانده ۲۰۰ گرم گیاه خشک شده اسطوخودوس را در وان حمام بریزید و به مدت ۲۰ الی ۲۵ دقیقه در آن دراز بکشید.

حمام برای لطافت و خوش بویی پوست
یک مشت از گل های خشک شده نارنج را در یک لیتر آب بریزید و از این محلول تهیه شده در وان حمام ریخته و حمام نیم تنه بگیرید.

حمام برای لطافت پوست
یک مشت مخلوط ریشه و برگ ختمی را به ازای یک لیتر آب جوشیده بکار ببرید یا دو گرم گل ختمی در یک لیتر آب مخلوط کرده و از این محلول برای حمام استفاده کنید.

حمام لطیف کننده پوست
این حمام، حمام با سرکه سیب است و با افزودن یک فنجان سرکه سیب به آب وان میتوانید اسید پوست را تامین کنید .

حمام نیم تنه برای نرمی و لطافت پوست
یک مشت از میوه و گل درخت آلوچه را در یک لیتر آب بریزید و محلول تهیه شده را جهت حمام دست و پا به کار ببرید.

حمام برای سفید شدن پوست
۱ لیتر شیر که سرشیر آن کاملا گرفته شده است را به آب ولرم وان حمام اضافه کنید و به مدت ۲۰ دقیقه در آن دراز بکشید.

حمام برای شادابی و لطافت پوست
مقداری برگ توت رادر آب بریزید و پس از مدتی برگ ها را از ظرف خارج کنید و آب آنرا به آب وان بیفزایید تا این حمام دوباره پوست شما را زنده کند.

حمام برای زیبایی پوست و نرمی دست و پا
نیم مشت اسطوخودوس را، در یک لیتر آب بریزید تا محلول حمام تهیه شود.
برای حمام کامل ، یک بسته بزرگ از این گیاه را در وان حمام ریخته و با این محلول شست و شو تمام بدن را حمام نمایید.

حمام برای زیبایی و نرمی پوست
مواد تشکیل دهنده آن جوانه کاج خشک شده است که باید در ابتدا ان را در آب جوش دم کرد و سپس استفاده نمود.

حمام برای روشنایی پوست
سه عدد هویج را رنده کرده و در یک لیتر آب محلول شست و شو درست کنید و روزانه دو تاسه بار دست و پا را با آن حمام کنید.


مراقبه و مدیتیشن


دسته: شناخت+و+مراقبه
برچسب ها: مراقبه و مدیتیشن,
  • ارسال شده توسط: مدیریت
  • ارسال شده در تاریخ: پنجشنبه 9 خرداد 1392
قوانین ازسال نظر
در زمینه‌ی انتشار نظرات ، رعایت چند مورد ضروری است:
1 - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2 - مدیریت مجاز است نظرات تبلیغاتی را بدون ذکر دلیل حذف نماید .
3 - نظرات حاوی درخواست تبادل لینک و بنر و سوالات شخصی پاسخ داده نمی شود .
4 - نظرات حاوی مطالب کذب ، توهین یا بی‌ احترامی منتشر نمی شود .
5 - نظرات پس از تأیید مدیر کل منتشر می‌شود.
6 - مسئولیت آثار منتشر شده با مولفان می باشد اگر با پستی مخالف بودید با ما بحث نکنید.

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
مطالب پونه مقیمی
پونه مقیمی

ابر برچسب ها