تبلیغات
محفل ادبی گلستان|ادبیات و روانشناسی - تکنیک های فعال سازی چشم سوم - تیسراتیل و آجنا

محفل ادبی گلستان|ادبیات و روانشناسی

ادبیات روانشناسی

نوشته های تازه

تنهایی دره یا قله ، فرامرز فرحمهر

من تنهاتر از آن بودم که تنهایی را حس کنم، تنهایی مانند شبحی همراهم بود، گاهی با شیطنت های کودکانه به شانه ام می زد و پشت درخت های انار پنهان می شد! و گاهی کفش هایم را هم پنهان می کرد تا از خانه بیرون نروم و کنارش

تنهایی ، فرامرز فرحمهر

بمانم ، من تنهاتر از آن بودم که تنهایی را درک کنم! به مرغ هایم غذا می دادم، با سگ هایم حرف می زدم و گربه هایم را به آغوش می کشیدم، با توپ پلاستیکی دولایه ام، به دیوار شوت می زدم و با چرخم، تمام سر پایینی های محل را، طی می کردم و می خوردم زمین، پوست پاهایم می رفت تنهایی بغلم

ادامه ...
گفتگو با آدمی درونی ، پونه مقیمی

اگر میتوانستم تو را از غمها دور نگه میداشتم و کاری میکردم که هیچگاه اشک از چشمانت سرازیر نشود مگر برای خنده های بدون وقفه، اگر میتوانستم تو را از سختی ها دور نگه میداشتم و دنیا را همیشه به کامت میگرداندم ، اگر میتوانستم کاری میکردم

اگر میتوانستم ، پونه مقیمی

که هیچگاه ناامید نشوی، اگر میتوانیتم خیلی کارها برایت میکردم، اما نمیتوانم. من نمیتوانم دنیا و قوانین دنیا را تغییر دهم، نمیتوانم کاری کنم که پیر نشوی، که طرد نشوی، که اشتباه نکنی که آسیب نبینی! من هیچگاه نمیتوانم، شبیه یک احمق با تو برخورد کنم و به تو بگویم همه چیز درست میشود من نمیتوانم

ادامه ...
جنگ یا پذیرش، خودتان انتخاب کنید

ما به دنیا نیامده ایم که با آدم ها در رابطه هایمان بجنگیم، ما به دنیا آمده ایم که آدم ها را با تمام نقض هایشان بپذیریم! دنیا محل جنگ نیست، محل پذیرش است! پذیرش تفاوت ها و نقص ها! و گاهی این پذیرش انقدر سخت میشود که بسیاری از آدم

جنگ یا پذیرش

ها ترجیح میدهند بجنگند، تا مجبور به تحمل پذیرش نشوند. به هر حال در بسیاری از ما خشمگین بودن راحت ترین راه حل است، چون در خشم خیلی لازم نیست چیزی را بپذیریم و در حمله کردن خیلی لازم نیست منطقی به نظر برسیم ، تکرار میکنم، چون در خشم خیلی لازم نیست چیزی را بپذیریم

ادامه ...

چشم سوم
بیداری چشم سوم

چشم سوم با اسامی مختلف از جمله چشم معرفت، چشم بصیرت، چشم دل، چشم درون، تیسراتیل و آجنا خوانده می شود و جایگاه آن در كالبد اثیری و منطبق بر پیشانی در جسم فیزیكی است.
برخی دانشمندان اعتقاد دارند كه چشم سوم محلی برای دریافت ادراكات فراحسی، الهام و اشراق و وسیله‌ای برای ارتباط موجودات با یكدیگر در جهان هستی میباشد.
از طریق آن میتوان با عوالم و موجودات ماورائی و همچنین با ورای ابعاد مكانی و زمانی ارتباط برقرار ساخت و حتی هاله‌ها را دید.
برای رؤیت هاله لازم است كه تمرینات باز كردن چشم سوم را انجام دهید تا چشم سوم خود را تحریك كرده و قدرت گیرندگی آن را افزایش دهید.
این كار شما را قادر میسازد كه انرژی اطراف سوژه‌ را دریافت كنید.
البته بدون انجام این كار هم دیدن هاله‎ی تك‌رنگ‌ها ممكن است، اما اگر چشم سوم شما تحریك و باز نشده باشد، دیدن هاله‎ یك موجود زنده بسیار مشكل خواهد بود.
به یاد بیاورید كه وقتی خیلی خیلی خسته و كاملاً فرسوده‌اید چه حالی دارید؟ به یاد بیاورید كه چه احساسی دارید وقتی برای روزها نخوابیده‎اید و به سختی میتوانید چشمهایتان را باز نگه دارید؟
به یاد بیاورید كه چه احساسی دارید وقتی چشمهایتان دست از تلاش برای بسته شدن بر نمیدارند؟ به یاد بیاورید كه چه حالی دارید وقتی كه با چشمهایتان میجنگید تا آنها را باز نگه دارید؟
تجسم این حالتها با تمركز و توجه كامل، در شما احساسی برمی‎انگیزد، مانند اینكه تلاش میكنید یك پرده‎ خیالی سنگین را از پشت چشمهایتان بلند كنید.
در چنین حالتی ماهیچه‎های چشمهایتان خوب پاسخ نمیدهند، بنابراین كار شما تقریباً بطور كامل ذهنی است.
چند لحظه صبر كنید تا این حالت را به خوبی مجسم كنید.
كوشش برای باز نگه‌داشتن چشمان خسته، یك تحریك ذهنی قوی در چشم سوم ایجاد میكند و به تدریج باعث باز شدن آن میشود ؛ اما چگونه؟
این فعالیت گشایشی ذهن ، آگاهی جسمی شما را در محل چشم سوم متمركز میكند.
هنگامی كه آگاهی جسمی شما در یك قسمت از بدنتان متمركز میشود و شما آن ناحیه را تحت نفوذ ذهنی خود قرار میدهید، كالبد انرژی خود را در آن ناحیه به نحوی پویا تحریك می كنید.
اگر این فعالیت ذهنی به اندازه كافی ادامه پیدا كند و تلاش ذهنی كافی صرف آن شود، چشم سوم شما شروع به باز شدن خواهد كرد.
اگر شما فعالیت گشایشی ذهن را هنگامی كه در حالت آرامش هستید و موضوعی در میدان دید شما قرار دارد و بطور مستقیم در حال نگاه كردن به آن نیستید انجام دهید، دید هاله‎ای خودبخود ایجاد خواهد شد.
فعالیت گشایشی ذهن كه در اینجا شرح داده شد، شبیه تكنیك‎های دیداری باز كردن چاكرا است كه توسط اكثر استادان كار با انرژی و پیشرفت قوای ذهنی تدریس میشود ؛ فقط به مراتب قویتر و مؤثرتر است.
تمرین های دیداری كار با انرژی به تنهایی ضعیف و كند هستند و یادگیری و استفاده از آن ها مشكل است.


تمرین ۱ : مركز بین دو چشم یعنی روی پیشانی را به نرمی با ناخن بخارانید ؛ این كار به شما كمك خواهد كرد كه این نقطه را با آگاهی جسمانی خود به دقت هدف بگیرید.
آگاهی جسمانی خود را به ناحیه بین چشمهای خود منتقل كنید و با تمركز كامل از این ناحیه آگاه شوید و این ناحیه را به صورت ذهنی بالا بكشید چنان كه گویی تلاش میكنید پلكهایتان را به زور باز كنید.
اما به ماهیچه‌هایتان در این ناحیه اجازه ندهید كه منقبض شوند یا به هر صورت دیگر پاسخ بدهند این تلاش كاملاً ذهنی است.
احساس خود را به دقت مورد توجه قرار دهید ؛ تصور كنید كه چشمهایتان خیلی سنگین شده‎اند؛ به آنها اجازه دهید كه بسته شوند و چند بار پلكهایتان را به‌هم بزنید ، توجه كنید كه برای این كار از كدام ماهیچه‌ها استفاده میكنید.
همین فرمان عضلانی را از طریق آگاهی جسمانی ذهن خود در آن ناحیه به كار ببرید اما دیگر به ماهیچه‌های پلكهایتان اجازه ندهید كه از فرمان اطاعت كنند.
این كار را دوباره و دوباره تكرار كنید : بالا بكشید، بالا بكشید، بالا بكشید… چنانكه گویی یك وزنه‎ خیالی سنگین را از پشت چشمهایتان بلند میكنید.
این كار را بارها تكرار كنید، اما به خودتان یا هیچ یك از ماهیچه‎هایتان اجازه‎‎ انقباض یا پاسخ ندهید ؛ این كار در آغاز كمی دشوار است اما با كمی تمرین به راحتی در انجام آن مهارت و تسلط پیدا میكنید.
این فعالیت گشایشی ذهنی خیلی مهم است.
اگر میخواهید به روشن‌بینی و سایر تواناییهای روحی دست پیدا كنید، این تمرین اولین قدم برای یادگیری كنترل چشم سوم است.
در مراحل اولیه ممكن است احساس كنید كه ناحیه وسیعی از بالای ابروهایتان را بالا میكشید، حتی تمام پیشانی خود را .
این مورد اشكالی ندارد و باز هم میتواند تأثیر لازم را برای باز كردن چشم سوم شما داشته باشد و شما با تمرین بیشتر خواهید توانست حوزه‎ تمركز فعالیت ذهنی خود را كاهش دهید و آن را به ناحیه‎ بین ابروها ( چشم سوم ) محدود كنید.
اگر این فعالیت گشایشی ذهنی را ادامه دهید، چشم سوم خود را تحریك كرده ، آن را فعال خواهید ساخت.
تمركز یكنواخت و آرام شما روی یك شی، چشم سوم شما را با انرژی ساطع شونده از آن شی هماهنگ خواهد كرد.
این انرژی به مركز بینایی مغز شما ارسال میشود و در آنجا بعنوان یك تصویر و یك نوار روشن از نور رنگی تفسیر می‎شود

تمرین ۲ : هر گاه در انجام این عملكرد گشایشی ذهنی، تمركز و تسلط كافی كسب كرده، آنرا بصورت ذهنی اجرا كنید.
متوجه خواهید شد كه وزنه‎ خیالی پشت چشمهای شما در یك سمت آسانتر از سمت دیگر بالا كشیده میشود كه معمولاً سمت راست آسانتر است.
اصولا‎ً این احساس ناشی از تفاوت بین دو نیمكره‎‎ مغز شما است كه استفاده از یكی به مراتب آسانتر از دیگری است یعنی نیمكره‎ غالب .
اگر این مورد برای شما ایجاد اشكال میكند با یك فعالیت چرخشی ذهنی در جهت چرخش عقربه‎های ساعت در ناحیه‎ بین ابروها ، چشم سوم خود را تحریك كنید.
منظور از جهت چرخش عقربه‎های ساعت این است كه صورت خود را به عنوان صفحه‎ی ساعت در نظر بگیرید و جهت صحیح چرخش را با آن بسنجید.
برای این فعالیت چرخشی نیز از همان فرمان ذهنی عضلانی استفاده كنید كه قبلاً برای باز كردن چشمهای خسته به كار میبردید.
اما اكنون آنرا برای چرخش به كار ببرید، چنانكه گویی با حركت چرخشی یك مداد، این ناحیه را تحریك میكنید.
بهترین روش این است كه برای فعال كردن چشم سوم خود تمرین گشایشی اصلی و این تمرین چرخشی را یكی در میان انجام دهید.
فعالیت گشایشی ذهنی به هر حال برای هماهنگ كردن چشم سوم شما با هاله لازم است.
توجه : به یاد داشته باشید كه همه‎ این تمرینهای محرك انرژی، به آگاهی جسمانی موضعی خصوصاً آگاهی موضعی در سطح پوست وابسته‎اند و برای اینكه این تمرینها مؤثر باشند، باید احساس كنید كه آنها واقعاً اتفاق میافتند.
نکته مهم : انجام  تمرینات چشم سوم بدون آگاهی کامل و عدم آمادگی جسمی و روحی اختلالات روحی در شما بوجود می آورد ، پس تنها در زمانیکه کاملا" امادگی دارید اقدام به انجام آن کنید.

مراقبه و مدیتیشن
  • ارسال شده توسط: مدیریت
  • ارسال شده در تاریخ: چهارشنبه 8 خرداد 1392
دسته: شناخت+و+مراقبه

برچسب ها: مراقبه و مدیتیشن,
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
قوانین ازسال نظر
در زمینه‌ی انتشار نظرات ، رعایت چند مورد ضروری است:
1 - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2 - مدیریت مجاز است نظرات تبلیغاتی را بدون ذکر دلیل حذف نماید .
3 - نظرات حاوی درخواست تبادل لینک و بنر و سوالات شخصی پاسخ داده نمی شود .
4 - نظرات حاوی مطالب کذب ، توهین یا بی‌ احترامی منتشر نمی شود .
5 - نظرات پس از تأیید مدیر کل منتشر می‌شود.
6 - مسئولیت آثار منتشر شده با مولفان می باشد اگر با پستی مخالف بودید با ما بحث نکنید.
امیر گفته :
موندم همه دلشان به حال بچّه های خیابانی، گل فروش ها، فال فروش ها و ... می سوزد امّا هیچ کس کاری برای آن ها نمی کند. دلسوزی خشک و خالی، اشک های این بچّه ها را پاک نخواهد کرد. وبلاگ پرمایه ای دارید.
پاسخ نگار : حقیقتُ گفتی امیر جان حرف زدن آسونه و تنها کاریه که ماها راحت انجام می دیم مرسی
مربوط به مطلب:شعر کودک گل فروش
میثم استوار گفته :
سلام . اول چند تا غلط های املایی رو بگم بعدش ..... کارتن . کزت . ممنون اگه تصحیح کنی . فکر کردن خوبه و گفتن زیبا تر ولی حرفی رو که بزنی و عمل نکنی . شعار میشه و این حرف زدن ها جالب نیست . از خودت شروع کن ببین تو چیکار کردی ؟ خودم رو میگم ی گوشه نشستم و کاری ندارم به هیچی ولی تو که حرف میزنی . مسیول هستی که انجام بدی ..... . بچه ها همه در یک تاریخ و زمان هستند و هیچ تفاوتی ندارند این ما هستیم که همه را تقسیم می کنیم .
پاسخ آناهیتا مقیمیان : سلام از غلط املایی هات ممنون بله هر کسی حرفی می زنه باید بهش عمل کنه . از اینکه گفتی بچه ها در یک تاریخ و زمان هستند منظورتُ نفهمیدم.خودتونو می گین یا کودکان مثلا دهه 70 یا 80 اگر فکرمی کنی کودکان مثل هم هستند که سخت در اشتباهی. شرایط جامعه روی تربیت کودکان اثر زیادی دارد . که یکیش همین کتاب و کارتن ها و فقر و مشکلات اجتماعی و غیره. حتی روی مذهبی بودن یا نبودنشان و روی تفکرواعتقاداتشان و حتی می تواند روی هوش استعداد هم تاثیر گذار باشد. مثلا در دورانهایی از تاریخ را که بررسی کنی بر اساس تغیرات جغرافیایی قد هوش استعداد ها گرایش اقشار اندیشمند به سبک و سیاقی خاص و هر چه که فکر کنی تاثیر گذار بوده است. در مورد این نوشته هم منظور به اشخاص خاصی نبوده و نخواستم بدی یا خوبی قشری را شخصی رابگم.فقط قیاس دو دهه زمانی از لحاظ کارتن ها بوده است.
مربوط به مطلب:مفاهیم کارتن های قدیمی
امیر نقی نژاد گفته :
کلاغه به خونه ش برسه یا بین راه سقط بشه و رسیدنی تو کارش نباشه، مهم نیست. مهم قصّه ای ست که برامون نوشتن. قصّه ای با اوّل و آخر نامعلوم. قصّه ای گنگ و به هم ریخته. تو رو خدا کلاغ ملاغا رو بی خیال شین، مارو از این قصّه ی بی سروته زندگی خلاص کنین
پاسخ نگار : جالب نوشتی امیر جان.بسیار عالی. دقیقا همینه قصه بی سر و تهی که اگه همه کلاغا هم به خونشون برسن پایانی نداره
مربوط به مطلب:قصه من هم به سر رسید
مطالب پونه مقیمی
پونه مقیمی

ابر برچسب ها

متن پر معنی جدید   عاشقانه های زیبا   فرامرز فرحمهر   متن های خودکاوی   هاوانا بیروت آبادان   جملات فلسفی و عرفانی   اشعار عاشقانه   عارفانه ترین جملات   متن ترانه های داریوش   متن زیبا برای زندگی   تنهایی   متن ترانه های فارسی   جملات زیبا   اشعار شاهنامه   عارفان بزرگ   زندگی   متن های عارفانه   پونه مقیمی   متن های پر محتوا   عاشقانه ترین شعرها   دلنوشته های زیبا   متن های عاشقانه   کتاب هوای تازه   شعر فوق العاده زیبا   علی نیاکوئی لنگرودی   روانشناسی رنگ ها   متن خاص و ناب   اشعار سهراب سپهری   روانشناسی رابطه ها   شعرهای معاصر   googoosh   متن ترانه های قدیمی   اشعار فروغ فرخزاد   شعر زیبا   داستان های کوتاه   غزل معاصر   عشق   غزلیات حافظ   طالع بینی   بهترین شعرهای عاشقانه   روانشناسی   متن ترانه های خوانندگان   احمد شاملو   شعر عاشقانه زیبا   اشعار جدید   شعرهای سپید   خودشناسی   شعر   عارفانه های زیبا   متن های فوق العاده زیبای ادبی